comiteed
0
All posts from comiteed
  comiteed in comiteed,

Відбулася зустріч керівництва Генеральної прокуратури України з Президентом Європейського Комітету проти тортур


Як повідомлялося раніше, з 29 листопада до 6 грудня в Україні з офіційним візитом перебувають представники Європейського Комітету проти тортур.
Наприкінці свого візиту та після відвідування місць та установ застосування заходів примусового характеру, попереднього ув'язнення та виконання покарань, Президент Комітету Летіф Хусейнов та експерт Комітету Міхаель Келлет зустрілися з керівництвом Генеральної прокуратури України.
Зустріч 5 грудня 2011 року провів Генеральний прокурор України Віктор Пшонка, на якій також були присутні заступники Генерального прокурора Віктор Войцишен та Анатолій Пришко, керівники структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, а також начальники слідчих підрозділів прокуратур обласного рівня та керівники підрозділів обласних прокуратур, які здійснюють нагляд за установами пенітенціарної системи.
В ході зустрічі представників Європейського Комітету проти тортур було поінформовано про заходи, що вживаються органами прокуратури для забезпечення конституційних прав громадян, запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню із затриманими, ув'язненими та засудженими. Учасники у формі відкритого діалогу жваво обмінялися думками з усіх питань, що цікавили європейських експертів. Представники прокуратур обласного рівня також повідомили про вжиті заходи, направлені на виконання рекомендацій, викладених у звіті Європейського комітету проти тортур за результатами їх візиту в Україну в 2009 році.
Президент Європейського Комітету проти тортур Летіф Хусейнов підкреслив важливу роль, яку відіграють органи прокуратури у ефективному та всебічному розслідуванні всіх фактів жорстокого поводження та застосування тортур. За оцінкою представників Комітету зустріч була корисною та конструктивною, а практику проведення таких зустрічей за участю представників обласних прокуратур, які безпосередньо здійснюють нагляд у цій сфері, необхідно розповсюдити й в інших європейських державах.
Пан Хусейнов схвально оцінив діяльність органів прокуратури України щодо запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню із затриманими, ув'язненими та засудженими, відзначивши належний рівень виконання рекомендацій Комітету.


Голова  Правління  Всеукраїнської  громадської організації „Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах” Едуард ЄФІМЕНКО
http://www.komitet-k.org.ua/