komitet
0
All posts from komitet
  komitet in komitet,

Відбулася прес-конференції прокурора Запорізької області В’ячеслава Павлова


 
 Про підсумки роботи органів прокуратури Запорізької області за 10 місяців цього року йшла сьогодні мова на прес-конференції прокурора Запорізької області державного радника юстиції 3 класу В’ячеслава Павлова, його першого заступника старшого радника юстиції Олени Герус, заступників прокурора області старших радників юстиції Віталія Береговських, Андрія Кудрявцева та Євгена Проценка.
 Так, було відмічено на прес-конференції, за результатами прокурорських перевірок в сфері захисту прав і свобод громадян та інтересів держави порушено 347 кримінальних справ, розглянуто із вжиттям заходів більше 6 тисяч документів прокурорського реагування, за якими до відповідальності притягнуто понад 2300 посадових і службових осіб органів, працівників контролюючих органів. За втручання органів прокуратури відшкодовано 168 млн.грн, з яких – 18 млн.грн. до бюджету.
 Правозахисна діяльність прокуратури області в соціальній сфері зорієнтована в першу чергу на проблемні питання, пов’язанні з невиплатою працівникам заробітної плати, охорони праці, надання неналежної та неякісної медичної допомоги закладами охорони здоров’я. З огляду на значний борг із виплати заробітної плати проведено численні перевірки зі вжиттям відповідних заходів. Як наслідок, вдалось зменшити його більше ніж на 5 млн. грн. у порівняні з початком року з 52,2 млн.грн. до 46,9 млн.грн. Так, наприклад, тільки після порушення органами прокуратури області стосовно генерального директора ВАТ «Запорізька кондитерська фабрика» кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.175 КК України – несвоєчасна виплата заробітної плати, підприємством погашено заборгованість із заробітної плати у розмірі 3 млн. грн.
 За наслідками роботи протягом поточного року слідчими органів прокуратури направлено до суду 82 кримінальні справи про злочини у бюджетній сфері (одне з перших місць по державі). В ході слідства до бюджету відшкодовано майже 3 мільйони гривень Накладено арешт на майно обвинувачених більш як на 4 мільйони гривень, заявлено позовів майже на 5 мільйонів гривень.
 Слідчим відділом прокуратури направлено до суду кримінальну справу за ч.2 ст.368 КК України стосовно одного з сільських голів, який за виділення приватному підприємцю у власність земельної ділянки на узбережжі Каховського водосховища отримав хабар у сумі 1 900 доларів США та 40 800 грн. Мелітопольською міжрайонною прокуратурою у червні цього року завершено розслідування кримінальної справи (за ч.3 ст.364, ч.1 ст.366 КК України) за фактом незаконного, без відповідного рішення сесії сільради, виділення одним з колишніх сільських голів Мелітопольського району у власність громадянину земельної ділянки, розміром 1,4 га, вартістю 137,6 тисяч гривень. З приводу повернення у власність сільської громади цієї земельної ділянки прокуратурою заявлено позов.
 Щодо актуальної "земельної" теми - протягом цього та минулого років прокуратурою м. Запоріжжя на "земельні" рішення Запорізької міської ради принесено 34 протести, за результатами розгляду Запорізькою міською радою на останніх сесіях 16 протестів задоволено, рішення скасовані. По 17 протестам рішення не прийнято у зв’язку з чим прокуратурою міста до господарського суду Запорізької області пред’явлено 17 позовних заяв з вимогами витребування із незаконного користування земельних ділянок загальною площею 49 га, по 1 протесту рішення Запорізької міської ради від визнано таким, що втратило чинність.
 В.Павлов та його заступники відповіли на численні питання журналістів.
 
Голова Правління Всеукраїнської громадської організації „Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах” Едуард ЄФІМЕНКО
http://komitet-k.org.ua