comiteed
0
All posts from comiteed
  comiteed in comiteed,

Органи прокуратури проводять активну роботу щодо запобігання і протидії корупції


З часу введення в дію нового антикорупційного законодавства органами прокуратури активізовано протидію кримінально караній корупції.
Загалом до суду правоохоронцями з 01.07.2011 вже направлено з обвинувальним висновком понад 600 кримінальних справ про корупційні правопорушення. Основну частку таких справ (506) розслідувано слідчими органів прокуратури, понад третину з них про хабарництво.
Сума заподіяних збитків, установлених у кримінальних справах, сягає понад 642 млн. грн., з них державним інтересам – 501 млн. грн. Накладено арешт на майно обвинувачених на суму понад 278 млн. грн. та відшкодовано 190 млн. грн. збитків.
Так, прокуратурою Львівської області 30.09.2011 направлено до суду кримінальну справу за обвинуваченням голови Турківської райдержадміністрації та начальника районного центру державного земельного кадастру в одержанні хабара, поєднаного з його вимаганням, у розмірі 120 тис. доларів США, за виділення 2 га земельної ділянки фізичній особі.
У Генеральній прокуратурі України, спеціальним слідчим відділом з розслідування корупційних злочинів упродовж липня-листопада 2011 року порушено 30 резонансних кримінальних справ, з яких 7 вже направлено до суду.
Так, слідчим цього підрозділу 24.11.2011 порушено кримінальну справу стосовно директора Державного центру зайнятості та інших працівників, які з метою одержання хабарів створили злочинну схему проведення конкурсів визначення підприємств, для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів, внаслідок чого визнавалися переможцями та отримували кошти лише підприємства, які погоджувалися передавати їм 20 відсотків від передбаченого фінансування. Збитки державі становлять орієнтовно 72 млн. грн. Під час проведення обшуків вилучено золоті зливки та вироби, колекційні дорогоцінні монети загальною вагою понад 3 кг, грошові кошти у гривнях - понад 2 млн., у доларах США – понад 3 млн., в євро - 182 тисяч, фунтах стерлінгах - 6 тисяч, швейцарських франках - 8 тисяч. Директор та ще три працівники центру заарештовані. Досудове слідство у справі триває.

З 01.07.2011 спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції до суду направлено 1160 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, за результатами розгляду яких судами притягнуто до відповідальності вже 481 особу, у т.ч. щодо 77 застосовано конфіскацію. Майже 65% осіб від загальної кількості притягнуто за протоколами органів прокуратури (312), МВС – 18% (88), СБУ – 13% (61), податкової міліції – 4% (20).
Найбільше притягнуто осіб (219) за порушення обмежень щодо використання службового становища, 120 – за надання службовій особі неправомірної вигоди, 81 – щодо сумісництва, 10 – одержання дарунків, 26 – неповідомлення про конфлікт інтересів.
Водночас найбільше таких злочинів виявляється в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, системи освіти, охорони здоров’я та довкілля.
За документами прокурорського реагування 324 посадові особи різних рівнів притягнуті до дисциплінарної відповідальності, скасовано 70 неправомірних нормативно-правових актів і рішень, прийнятих унаслідок корупційних дій.
Стан законності у сфері запобігання і протидії корупції розглянуто 01.11.2011 на колегії Генеральної прокуратури України з прийняттям низки додаткових заходів, спрямованих на підвищення ефективності діяльності органів прокуратури та інших спеціально уповноважених суб’єктів.


Голова  Правління  Всеукраїнської  громадської організації „Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах” Едуард ЄФІМЕНКО
http://www.komitet-k.org.ua/