komitet
0
All posts from komitet
  komitet in komitet,

У Генеральній прокуратурі України відбулася міжвідомча нарада керівників центральних органів влади та правоохоронних органів з питань охорони дитинства


Органами прокуратури України першочергова увага надається захисту прав дітей. З цією метою проведено комплексні перевірки додержання Закону України, яким затверджено Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року.
 За їх результатами у Генеральній прокуратурі України 16.12.2011 відбулася міжвідомча нарада керівників центральних органів влади та правоохоронних органів.
 У нараді взяли участь Уповноважений Президента України з прав дитини Павленко Ю.О., Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Луцький М.Г., керівники Міністерств соціальної політики, охорони здоров’я, внутрішніх справ, освіти і науки, молоді та спорту України, прокуратур Донецької, Закарпатської, Київської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Херсонської областей, міст Києва та Севастополя.
 У виступі заступника Генерального прокурора України Віктора Занфірова звернуто увагу на складну криміногенну ситуацію у підлітковому середовищі, зростання упродовж року рівня злочинності серед неповнолітніх.
 Від злочинних посягань у 2011 році потерпіло 13,5 тис. дітей, серед яких 200 – від насильства в сім’ї.
 Не зменшується кількість бездоглядних та безпритульних дітей. Кожного року майже 12 тис. неповнолітніх поміщається до притулків для дітей. За бродяжництво та жебракування упродовж цього року до органів внутрішніх справ доставлено 5 тис. неповнолітніх.
 Погіршується стан здоров’я дітей, щороку збільшується рівень їх захворюваності, високою залишається інвалідність.
 Такий стан певною мірою обумовлений неналежним виконанням центральними та місцевими органами виконавчої влади заходів програми, спрямованих на покращення становища дітей.
 Як наслідок, ще не досягнуто очікуваних результатів у сфері охорони життя і здоров’я, освіти, відпочинку та оздоровлення, праці та працевлаштування, запобігання соціальному сирітству, подолання злочинності, бездоглядності та безпритульності серед дітей.
 За результатами обговорення прийнято постанову, якою передбачено виконання спільних заходів, спрямованих на забезпечення прав дітей на гідні умови розвитку.
 
Голова Правління Всеукраїнської громадської організації „Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах” Едуард ЄФІМЕНКО
http://komitet-k.org.ua