komitet
0
All posts from komitet
  komitet in komitet,

Заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк провів брифінг


Сьогодні 7 листопада 2011 року заступник Генерального прокурора України, член Вищої ради юстиції Михайло Гаврилюк провів брифінг, де поінформував журналістів про початок перевірки діяльності суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України.
 За даними Михайла Гаврилюка до Вищої Ради юстиції надійшло звернення від народних депутатів, в яких містяться дані про порушення присяги вказаними суддями.
 Зокрема, судді змінили вироки 15 особам, що вчинили вкрай небезпечні для суспільства насильницькі злочини з корисливих мотивів. Абсолютно необґрунтовано та незаконно судді змінили злочинцям покарання з довічного ув’язнення на позбавлення волі на строк 15 років.
 Так, у 2009 році суддями Судової палати у кримінальних справах Верховного суду України у порядку виключного провадження було переглянуто покарання раніше неодноразово судимим Сумаку Ю. і Горєлову Р., засуджених за умисне убивство двох осіб при обтяжуючих обставинах. У 2010 році у порядку виключного провадження було переглянуто покарання раніше судимому Теслю Я., засудженого за умисне убивство двох осіб при обтяжуючих обставинах та інш.
 Усі матеріали, що стосуються перевірки відповідності закону дій суддів Верховного суду України, найближчим часом будуть розглянуті на засіданні Вищої Ради юстиції та буде прийнято відповідне рішення.

Голова Правління Всеукраїнської громадської організації „Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах” Едуард ЄФІМЕНКО
http://komitet-k.org.ua